Zjazd Klubów Gazety Polskiej - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Zjazd Klubów Gazety Polskiej

W Spale, w dniach 14 i 15 czerwca br. odbył się XIV Zjazd Klubów Gazety Polskiej. Uczestniczyli w nim m.in.: Premier RP Mateusz Morawiecki, Prezes PiS Jarosław Kaczyński, posłowie i przedstawiciele administracji publicznej. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Dyrektor Generalny Grzegorz Pięta.

Premier Mateusz Morawiecki w swoim wystąpieniu mówił między innymi o potrzebie promocji polskiej żywności i wspieraniu polskich producentów. Zjazd był doskonałą okazją do promocji marki „Polska smakuje” z uwagi na obecność klubów „Gazety Polskiej” zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Podczas zjazdu został również zorganizowany panel gospodarczy pt. „Jak budować przywiązanie Polaków do polskich marek”, w którym udział wziął dyrektor OT KOWR w Łodzi Janusz Ciesielski. Uczestnicy mieli sposobność degustacji regionalnych potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich oraz wyrobów mleczarskich i wędliniarskich.

Pracownicy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa informował również zainteresowanych o zasadach dzierżawy i sprzedaży gruntów rolnych będących w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa.

Aktualności