Wójt Roku 2017 - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Wójt Roku 2017

W sobotę, 21 kwietnia 2018 r., w siedzibie Telewizji Polskiej odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu Wójt Roku 2017. Najlepszym wójtem w 2017 roku został Paweł Szczepankiewicz z gminy Wierzbinek (woj. wielkopolskie).

Redakcja Audycji Rolnych TVP1 już po raz 17 zorganizowała konkurs na Wójta Roku. Jego celem jest wybór wójta, który w minionym roku wykazał się największymi osiągnięciami w pracy na rzecz swojej gminy. Kandydatury wójtów zgłaszali mieszkańcy, instytucje i organizacje. Jak co roku z całego kraju napłynęło wiele zgłoszeń. Spośród nich kapituła konkursu, w skład której wchodził m.in. Witold Strobel, Dyrektor Generalny KOWR, wyłoniła 10 najlepszych wójtów. Decyzją głosów telewidzów, najlepszym wójtem w 2017 roku został Paweł Szczepankiewicz z gminy Wierzbinek (woj. wielkopolskie).

Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent RP Andrzej Duda, honorowy patronat nad Galą sprawował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel, a  Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa był jednym ze sponsorów wydarzenia.

W uroczystej gali wzięli udział m.in. Krzysztof Jurgiel, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Andrzej Dera, Minister w Kancelarii Prezydenta RP i Jarosław Sachajko, przewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Andrzej Sutkowski, Zastępca Dyrektora Generalnego.

Podczas gali Krzysztof Jurgiel podkreślił, że rozwój wsi jest priorytetem całego rządu. – Opracowujemy akty prawne i rozwiązania organizacyjne, które poszerzają szanse rozwojowe obszarów wiejskich. Pakt dla obszarów wiejskich będzie jednym z projektów strategicznych Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju do roku 2020 – powiedział minister Jurgiel i dodał, że te wszystkie rozwiązania służą zwiększaniu opłacalności produkcji rolnej i poprawie jakości życia na wsi.

Andrzej Sutkowski, Zastępca Dyrektora Generalnego KOWR, pogratulował laureatom oraz życzył im wielu dalszych sukcesów. – Wszyscy nominowani w tegorocznym konkursie powinni odczuwać dumę z obecności w finale, bo jest to rok szczególny – 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę – powiedział.

Nominowani w konkursie:

  1. Ryszard Kazimierz Bugiel gmina Kamień, woj. podkarpackie.
  2. Tomasz Ewertowski gmina Lubawa, woj. warmińsko – mazurskie.
  3. Ryszard Jędruch gmina Tryńcza, woj. podkarpackie.
  4. Bożena Kordek gmina Małkinia Górna, woj. mazowieckie.
  5. Mariusz Osiak gmina Łuków, woj. lubelskie.
  6. Andrzej Piętka gmina Grabowo, woj. podlaskie.
  7. Paweł Szczepankiewicz gmina Wierzbinek, woj. wielkopolskie.
  8. Marianna Bogusława Szydlik gmina Dźwierzuty, woj. warmińsko – mazurskie.
  9. Tadeusz Tkaczyk gmina Strawczyn, woj. świętokrzyskie.
  10.  Józef Zajkowski gmina Sokoły, woj. podlaskie.

 

Aktualności