Wdzięczni Polskiej Wsi - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Wdzięczni Polskiej Wsi

25 września 2022 r. w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się Ogólnopolskie Święto „Wdzięczni Polskiej Wsi”, w których udział wziął premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował dyrektor generalny Waldemar Humięcki oraz zastępca dyrektora generalnego Małgorzata Gośniowska-Kola.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta, po której odbyły się tradycyjne dożynki. Premier Mateusz Morawiecki w swoim wystąpieniu podkreślił, jak wspaniałe jest polskie rolnictwo, które osadzone na fundamencie polskiej wiary i kultury, zapewnia Polakom bezpieczeństwo żywnościowe. – Rolnik musi być i pracownikiem, i szefem, i przedsiębiorcą, i księgowym. Gospodarstwo rolne to całe państwo w pigułce. Polski rząd będzie brał przykład ze wszystkich polskich rolników, którzy twardo walczą o lepszą przyszłość. Razem z polską wsią będziemy umacniać polską kulturę, polski naród i całą Rzeczpospolitą – powiedział premier Morawiecki.

Wydarzenie to było okazją do podziękowania rolnikom za ich codzienny trud pracy. – Dziękuję rolnikom za trud, za ciężką pracę, za to bezpieczeństwo żywnościowe i gwarantuję, że polski rząd o rolnikach będzie pamiętał – podkreślił wicepremier Henryk Kowalczyk.

Podczas wydarzenia Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, na wspólnym stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, udzielał informacji o zadaniach KOWR.

Aktualności