Trzecie złoto w sezonie 2018 dla SO Książ i OHZ Kamieniec Ząbkowicki - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Trzecie złoto w sezonie 2018 dla SO Książ i OHZ Kamieniec Ząbkowicki

W miniony weekend zakończyły się Zawody Międzynarodowe CAI2*, Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi oraz Zawody Krajowe - organizowane na terenie Stada Ogierów w Książu. Trzecie złoto w sezonie 2018 przypadło dla Stada Ogierów Książ i Ośrodka Hodowli Zarodowej Kamieniec Ząbkowicki!

W zawodach międzynarodowych wzięli udział obok zawodników z Polski - zawodnicy z Chile/ Holandii i Czech! Nowa infrastruktura pozwoliła na zapewnienie warunków na światowym poziomie. Nowe place - treningowy i arena główna oraz nowo wybudowane przeszkody - świetnie prezentowały się w przepięknej scenerii jesiennego otoczenia Książańskiego Krajobrazowego Parku Narodowego.

Zawodnik Klubu Jeździeckiego „Stado Książ” - złoty medalista Mistrzostw Świata 2018 - Bartłomiej Kwiatek - zdobył drugi raz z rzędu złoty medal Mistrzostw Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi! W zaprzęgu mogliśmy podziwiać konie rasy śląskiej wyhodowane w SO Książ: Aromat/ Renesans/ Rodos/ Bazyli/ Epilog. Na bryczce luzakami byli: Daniel Kłosowski i Wacław Woźniczka.

Całość zakończyła się uroczystą ceremonią wręczenia nagród, którą uświetnił krótki pokaz Mistrza Świata w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi, Kronenberg (NED) 2018 - ogiera Sonet i powożącego Bartłomieja Kwiatka  - zakończony owacjami na stojąco!

Stado Ogierów Książ jest oddziałem Ośrodka Hodowli Zarodowej Kamieniec Ząbkowicki Sp. z o.o. nadzorowanym przez KOWR.

Aktualności