Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH w Minikowie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH w Minikowie

Na terenie Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie w dniach 30 czerwca i 1 lipca odbyły się XLI Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe „AGRO TECH”. Na wydarzeniu obecny był Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Targi w Minikowie to jedna z największych i najważniejszych imprez wystawienniczo-targowych na Kujawach i Pomorzu. Uczestnictwo 500 wystawców krajowych i zagranicznych oraz około 100 hodowców zwierząt świadczy o wysokiej randze wydarzenia. Podczas targów można było oglądać Ogólnopolską Wystawę Bydła Mlecznego, pokazy maszyn rolniczych oraz kolekcję najnowszych odmian roślin uprawnych.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski odwiedził m.in. stoisko KOWR oraz wręczał nagrody zwycięzcom konkursów odbywających się podczas targów. KOWR reprezentowali Grzegorz Smytry, Dyrektor OT KOWR w Bydgoszczy oraz Witold Dzierżak, Zastępca Dyrektora. Na targach obecni był także Ryszard Kamiński, Dyrektor KPODR w Minikowie oraz Ryszard Janusz Zarudzki, Podsekretarz Stanu MRiRW.

Podczas targów zostały poruszone tematy dotyczące roli i znaczenia Wspólnej Polityki Rolnej UE dla polskiego rolnictwa. Odbyły się także pokazy pracy nowoczesnego sprzętu rolniczego, wystawa zwierząt hodowlanych oraz prezentacje racjonalnych rozwiązań wykorzystywanych w gospodarstwach rolnych.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Warszawie wraz z podległymi mu spółkami strategicznymi hodowli zwierząt i roślin, Polską Genetyką, zaprezentowali swój dorobek hodowlany, organizując wspólne stoisko promocyjne oraz biorąc czynny udział w wystawie zwierząt.

Zaprezentowane przez Stadninę Koni w Dobrzyniewie Spółka z o.o. zwierzęta podczas XIX Regionalnej Kujawsko-Pomorskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, otrzymały następujące lokaty:

- krowa DIOMENA 26, po buhaju Alta DETROIT w kategorii krowy mleczne w czasie trwania III i dalszych laktacji otrzymała tytuł CZEMPIONA. DIOMENA 26 okazała się najpiękniejszą krową wystawy i uzyskała także tytuł SUPERCZEMPIONA,

- TANIA 106 - CZEMPION w kategorii krów w II laktacji,

- DYPLOMA 56 - CZEMPION w kategorii krów w I laktacji,

- SABRINA 18 - WICECZEMPION w kategorii krów w I laktacji,

- SOLA 10 - WICECZEMPION w kategorii jałówki 16-18 miesięcy.

Aktualności