Porozumienie KOWR, ARP i KGHM Polska Miedź - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Porozumienie KOWR, ARP i KGHM Polska Miedź

17 października br. przedstawiciele Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. oraz KGHM Polska Miedź S.A. podpisali porozumienie o współpracy w zakresie utworzenia na gruntach Skarbu Państwa strefy lokalnego rozwoju.

Porozumienie podpisali: Zastępca Dyrektora Generalnego KOWR Grzegorz Pięta, Wiceprezesi Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu Andrzej Kensbok i Dariusz Śliwowski oraz Prezes KGHM Marcin Chludziński.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa widzi w projekcie szansę na urzeczywistnienie strategicznych planów na rzecz rozwoju zielonej energii, nowych upraw i rozwoju technologii dla rolnictwa. Dzięki sąsiedztwu KGHM, Park Przemysłowy Lubin posiada już teraz dostęp do zróżnicowanych nośników energii, co wraz ze skomunikowaniem, warunkami geologicznymi i położeniem geograficznym, czynią z niego jedną z najciekawszych ofert dla inwestorów szukających lokalizacji dużych i zróżnicowanych obiektów w Polsce i Europie Środkowej. KGHM w swoim zaangażowaniu w projekt dostrzega możliwość dywersyfikacji i zapewnienia rozwoju regionu i swojej działalności. Jako jeden z największych koncernów przemysłowych Europy, poszukiwanie nowych możliwości ma w swoim DNA. ARP skutecznie zarządza parkami przemysłowymi między innymi 150 ha w podwrocławskich Kobierzycach i 600 ha w Mielcu. Przez 23 lata zarządzania działalnością dwóch specjalnych stref ekonomicznych przyciągnął do nich blisko 400 inwestorów, których inwestycje sumują się do ponad 20 mld złotych. Te kompetencje planuje teraz wykorzystać przy współtworzeniu PPL.

Aktualności