Polskie stoisko narodowe na targach WAGRI 2020 w Chinach - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Polskie stoisko narodowe na targach WAGRI 2020 w Chinach

W dniach 20-22 sierpnia 2020 r. w Guangzhou (Kantonie) w Chinach, odbyły się w międzynarodowe targi przemysłu spożywczego Guangzhou World Agricultural Expo (Wagri 2020). KOWR po raz trzeci organizował stoisko narodowe na targach rolno-spożywczych w tej prowincji Chin.

W roku ubiegłym KOWR prezentował polski sektor żywnościowy na targach Food2China Exhibition, a w roku 2017 na targach International Food Exhibition (IFE) w Kantonie.

Tegoroczne targi Wagri 2020 odbyły się w centrum wystawienniczym Guangzhou Poly World Trade Center Expo i zgromadziły niemal 250 wystawców – głównie z Chin, ale także z Filipin, Tajlandii oraz Wietnamu.

Ze względu na obecną sytuację epidemiczną oraz szereg wprowadzonych ograniczeń, w tym w lotniczym osobowym ruchu międzynarodowym, w zorganizowanym przez KOWR stoisku informacyjno-promocyjnym nie mogli osobiście uczestniczyć polscy przedsiębiorcy.

Za obsługę polskiego stoiska narodowego podczas targów odpowiedzialni byli przedstawiciele polskiego Konsulatu Generalngo RP w Kantonie, którzy uczestniczyli również w przygotowaniach polskiego udziału w ww. wydarzeniu. Pan Karol Pęczak – kierownik Referatu ds. Ekonomicznych, Komunikacji i Dyplomacji Publicznej Konsulatu Generalnego RP w Kantonie, uczestniczył w oficjalnym otwarciu targów, następnie wraz ze współpracownikami udzielał informacji odwiedzającym stoisko narodowe, podkreślając rolę Polski jako kraju o bardzo atrakcyjnej ofercie eksportowej, a także wskazując na duży potencjał polskiej gospodarki i polskiego przemysłu rolno-spożywczego. Na polskim stoisku dystrybuowane były także materiały informacyjne KOWR oraz materiały promocyjne, a także próbki produktów polskich firm przesłane do Chin przez KOWR.

W związku z brakiem możliwości osobistego udziału polskich przedsiębiorców, organizatorzy targów Wagri stworzyli warunki do przeprowadzenia w dniach 11-14.08.2020 r. spotkań B2B w trybie „online”. Ww. spotkania, realizowane za pośrednictwem platformy internetowej, umożliwiły rozmowy polskich przedsiębiorców z potencjalnymi chińskimi importerami.  Ponadto w dniu 20.08.2020 r. zostały zorganizowane spotkania „offline” z chińskimi kupcami podczas targów. Zarówno sesje spotkań „online” jak i „offline” były znakomitą okazją do zainicjowania kontaktów biznesowych, które w efekcie przyczynić się mogą do zwiększenia sprzedaży eksportowej produktów rolno-spożywczych z Polski do Chin oraz zwiększenia przez polskich eksporterów udziału w rynku chińskim.

Aktualności