Polskie stoisko narodowe na targach Biofach 2019 - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Polskie stoisko narodowe na targach Biofach 2019

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa po raz drugi bierze udział w największych międzynarodowych targach żywności ekologicznej w Europie - BIOFACH, odbywających się w dniach 13 - 16 lutego 2019 r. w Norymberdze. Uczestnictwo KOWR w tych targach jest kontynuacją promocji polskiego sektora rolno-spożywczego i żywności ekologicznej.

Pierwszego dnia targów odbyło się oficjalne otwarcie polskiego stoiska narodowego, którego dokonał Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Ryszard Zarudzki wraz z Wicekonsulem Panem Maciejem Szmidtem. Ze strony KOWR w uroczystości otwarcia udział wzięła Zastępca Dyrektora Generalnego Pani Monika Tyska.

Na stoisku o łącznej powierzchni 192 m² swoją ofertę eksportową promują 34 polskie firmy oraz stowarzyszenia, związki i organizacje branżowe. Na polskim stoisku narodowym prezentowane są m.in. następujące produkty: soki owocowe i warzywne, herbaty i zioła, świeże i mrożone owoce i warzywa, makarony, mąki, kasze i inne produkty zbożowe, pasty, sosy i dania gotowe, oleje, probiotyki, miody i słodycze, batony oraz zdrowe przekąski. Wśród prezentowanych nowości jest z nami po raz pierwszy firma promująca innowacyjne na skalę europejską produkty z niebieskiej kukurydzy.

Podczas każdego dnia targów na stoisku KOWR odbywają się pokazy kulinarne, których celem jest promocja polskiej kuchni i żywności ekologicznej oraz zaprezentowanie Polski jako kraju tradycyjnego i jednocześnie nowoczesnego pod względem kulinarnym. Pokazy kulinarne odbywają się przy współpracy szefów kuchni firmy Avangarda Łukasz Konik oraz stowarzyszenia „Polska Ekologia”.

Relację z targów można zobaczyć na facebooku https://www.facebook.com/polandtastesgoodPL/

Aktualności