„Polska smakuje” na Pikniku Poznaj Dobrą Żywność - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

„Polska smakuje” na Pikniku Poznaj Dobrą Żywność

Piknik Poznaj Dobrą Żywność każdego roku wzbudza ogromne zainteresowanie mieszkańców Warszawy i okolic. W stoisku „Polska smakuje” zorganizowanym przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa goście mogli spróbować świeżo wyciskanych soków.

W sobotę, 11 maja, na służewieckim Torze Wyścigów Konnych pojawiły się tłumy warszawiaków ceniących polską żywność. Na najmłodszych czekały przygotowane przez KOWR animacje oraz kino plenerowe, w którym wyświetlano edukacyjny serial o przygodach Chrumasa i jego przyjaciół.

Piknik „Poznaj Dobrą Żywność” jest corocznym wydarzeniem promującym polską żywność organizowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Stoisko „Polska smakuje” odwiedzili Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski oraz zastępcy Dyrektora Generalnego KOWR: Małgorzata Gośniowska-Kola, Jan Białkowski i Wojciech Kędzia.

Na Służewcu swoje produkty prezentowało ponad 100 firm. Byli to producenci, których wyroby otrzymały znak „Poznaj Dobrą Żywność”, a także wytwórcy produktów z oznaczeniami geograficznymi, regionalnych i tradycyjnych oraz ekologicznych.

W czasie pikniku odbył się mazowiecki półfinał konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”.

Aktualności