Podsumowanie Pride of Poland 2019 - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Podsumowanie Pride of Poland 2019

Podsumowanie 50. jubileuszowej aukcji Pride of Poland, a także Summer Sale oraz poprzedzającego wydarzenia 41. Narodowego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi w Janowie Podlaskim odbyło się w centrum prasowym Polskiej Agencji Prasowej. Uczestnicy, pod przewodnictwem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego mówili między innymi o kosztach wydarzenia, które po raz pierwszy w historii nie obciążają państwowych stadnin, a także o stanie realizacji umów sprzedaży wylicytowanych koni

Wysoka wartość hodowli koni arabskich w Polsce została potwierdzona - mówił szef resortu rolnictwa. Jan Krzysztof Ardanowski podkreślał rolę prywatnych hodowców, których hodowle coraz lepiej się rozwijają, zasługują na coraz większą uwagę i uznanie.

Po raz pierwszy w historii koszty poniesione na organizację i promocję zarówno Narodowego Pokazu, jak i aukcji nie obciążają budżetów państwowych stadnin mówił prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych Tomasz Chalimoniuk.

Obecny na konferencji Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Grzegorz Pięta podkreślał wyjątkowy wynik licytacji. Ostateczny wynik finansowy zestawiony z liczbą sprzedanych sztuk daje największą średnią cenę za konia czystej krwi arabskiej uzyskanej na aukcjach Pride of Poland i Summer Sale.

Tegoroczne aukcje Pride of Poland oraz Summer Sale zamknęły się wynikiem 1 724 000 euro.

Konie, przy zachowaniu ustalonych procedur, są sukcesywnie odbierane a należności regulowane przez nowych właścicieli.

W załączeniu prezentacja podsumowująca aukcje i wydarzenia towarzyszące

Prezentacja z konferencji (.pdf)

 

 

Aktualności