Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Pułtusku - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Pułtusku

W sobotę 16 lipca br. w Pułtusku odbył się kolejny Piknik z PRODUKTEM POLSKIM połączony z powiatowym etapem konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”.

W wydarzeniu uczestniczyło wielu gości, w tym m.in. Wicepremier Henryk Kowalczyk, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rafał Romanowski oraz Poseł do Parlamentu Europejskiego Zbigniew Kuźmiuk.

Podczas pikniku rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu pułtuskiego. W konkursie udział wzięło 18 Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu pułtuskiego, prezentując wyśmienite tradycyjne potrawy.Zgodnie z decyzją Komisji laureatami zostali:

Pierwsze miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich w Pniewie „Pniewianki”  za potrawę „Kotlety z kaszy gryczanej z grzybami”,

Drugie miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Pobyłkowo Duże za potrawę „Kartacze”,

Trzecie miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich w Zaborzu „Zaborzanie” za potrawę „Roztańczony gulasz po sąsiedzku na tęczowym placku”.

Wyróżnienie za „Kurpiowskie sodziaki” otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich w Dębinach „Nad Stawem”. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne w postaci czeków ufundowane przez KOWR w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł. Dodatkowe upominki dla zwycięskich KGW ufundowali: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. Poza degustacją regionalnych potraw, czas umilał Ukraiński Zespół Pieśni i Tańca „Polanie znad Dniepru” oraz polski zespół „Kapela Wileńska”. Wszystkim uczestnikom wydarzenia dziękujemy za przybycie, a Kołom Gospodyń Wiejskich gratulujemy życząc kolejnych sukcesów.

OT Warszawa

Aktualności