Piknik Rodzinny w Międzybrodziu Żywieckim - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik Rodzinny w Międzybrodziu Żywieckim

W dniu 24 października br. na terenie Górskiej Szkoły Szybowcowej AP „Żar” w Międzybrodziu Żywieckim odbył się Piknik Rodzinny pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który zaszczycił wydarzenie swoją obecnością.

Organizatorem Pikniku był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Częstochowie przy współpracy ze Śląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego Oddział w Bielsku-Białej.

Podczas Pikniku Rodzinnego  przyznano wyjątkowym osobom odznaczenia Zasłużony dla Rolnictwa oraz przekazano zestawy ratunkowe okolicznym Ochotniczym Strażom Pożarnym. Nie zabrakło doskonałego jedzenia przygotowanego z polskich produktów wysokiej jakości. Na wydarzeniu swoje wyroby zaprezentowały Panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Biorący udział w Pikniku wystawcy to głównie lokalni rolnicy oraz instytucje współpracujące z rolnikami. Dzięki ich obecności odwiedzający mieli możliwość zakupu lokalnych specjałów, a także zapoznania się z  bogactwem naturalnym polskich produktów. Celem Pikniku Rodzinnego była promocja produktów polskich od rodzimych rolników pod hasłem: „Polska smakuje”.

Na Pikniku Rodzinnym nie zapomnieliśmy o najmłodszych. Dzieci mogły korzystać z zabaw z animatorem czy konkursów interaktywnych, a lokalne zespoły umilały czas przybyłym gościom.

Impreza była okazją do doskonałej zabawy dla całej rodziny. 

Podczas wydarzenia przybyli goście mieli możliwość zapoznać się z projektami realizowanymi w ramach programu „Polski Ład dla polskiej wsi” oraz uzyskać informacje o działalności Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

 

Aktualności