Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich – podsumowanie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich – podsumowanie

22 maja br. w Belwederze odbyło się z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy podsumowanie konferencji „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich.”

Cykl konferencji to projekt, którego celem jest prezentacja podejmowanych przez państwo działań służących podniesieniu jakości życia mieszkańców wsi. Prelegenci przestawiali poszczególne projekty rządowych ministerstw, od tych wpływających na rozwój infrastruktury - po te dotyczące ochrony zdrowia na terenach wiejskich i aktywizacji zawodowej mieszkańców wsi.

- Ta konferencja, to wydarzenie bez precedensu. – podkreślał Prezydent, który chwalił skalę zaangażowania rządu w konferencję. Oprócz Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej i Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, w spotkaniach informacyjnych na terenach wiejskich uczestniczyli przedstawiciele trzynastu resortów na czele z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. – Polska wieś niesie ogromny wkład w rozwój społeczeństwa w naszym kraju w każdej dziedzinie – mówił Minister Jan Krzysztof Ardanowski.

Zarówno Prezydent jak i szef resortu rolnictwa podkreślali wagę i nadzieje jakie wiążą z powołaniem Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. Cele i zadania nowej instytucji, która ma stać na straży pamięci dziejów wsi polskiej przedstawił dr Karol Krajewski.

Uczestnicy konferencji, nie zapominając o przeszłości, skupiali się także na teraźniejszości. Obecny na spotkaniu Minister Henryk Kowalczyk podkreślał, że to właśnie na obszarach wiejskich Ministerstwo Środowiska widzi najważniejsze miejsce swojej działalności.

Szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska, podkreślała, że chociaż tego typu konferencje odbyły się tylko w części województw, ze względu na duże zainteresowanie spotkaniami administracja prezydenta przygotowuje się do rozszerzenia cyklu.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentowali: Dyrektor Generalny Grzegorz Pięta oraz Zastępca Dyrektora Generalnego Anna Gut.

Aktualności