„Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

„Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich”

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Kancelarią Prezydenta RP, zapraszają na cykl konferencji pod hasłem: „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich.” Pierwsza konferencja odbędzie się 14 marca 2019 roku (czwartek) w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Sielinku, z udziałem Haliny Szymańskiej, Szefowej Kancelarii Prezydenta RP.

Celem konferencji jest prezentacja podejmowanych przez państwo działań, służących podnoszeniu jakości życia mieszkańców polskiej wsi. W trakcie konferencji zostaną przedstawione inicjatywy prezydenckie (ustawa o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej, zmiany w kodeksie prawa cywilnego polegające na likwidacji nieuzasadnionego uprzywilejowania instytucji kredytowych w zakresie możliwości naliczania odsetek od zaległych odsetek oraz projekt ustawy o realizowaniu usług społecznych przez Centrum Usług Społecznych).

W przedsięwzięcie zaangażowany jest również Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz trzynaście ministerstw, które w trakcie konferencji zaprezentują programy skierowane do mieszkańców polskiej wsi w 5 obszarach.

Koordynatorem całego cyklu wydarzeń (7 w 5 województwach) jest Szef Kancelarii Prezydenta RP Minister Halina Szymańska, której wystąpienie zainauguruje pierwszą konferencję. Odbędzie się ona 14 marca 2019 roku (czwartek) w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Sielinku, ul. Parkowa 2 (woj. wielkopolskie) o godz. 9.00.

Obsługa medialna wyłącznie dla osób akredytowanych. Akredytacje (zawierające: imię, nazwisko, nazwę redakcji, numer legitymacji prasowej, numer telefonu kontaktowego, markę i numer rejestracyjny wozu transmisyjnego) przyjmuje Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta RP pod adresem: kacper.ochman@prezydent.pl do 13 marca 2019 r. (środa) do godziny 10.00.

Wejście akredytowanych dziennikarzy do sektora prasowego w godz. 08.20-08.50. Instalacja wozów transmisyjnych do godz. 08.30.

Informacji nt. wydarzenia udziela Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta RP, Kacper Ochman, tel. kom.: +48 721 800 738.

Aktualności