Otwarcie Narodowej Wystawy Rolniczej - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Otwarcie Narodowej Wystawy Rolniczej

W Poznaniu trwa Narodowa Wystawa Rolnicza organizowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W uroczystej inauguracji uczestniczył Prezydent RP Andrzej Duda, a także Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentuje Dyrektor Generalny KOWR Piotr Serafin.

Prezydent RP Andrzej Duda w swoim przemówieniu podkreślił, że Polska wieś zawsze służyła rozwojowi kraju. – Polska wieś utrzymywała zręby polskości, to właśnie polska wieś utrzymała własność – powiedział Prezydent podczas otwarcia Narodowej Wystawy Rolniczej. Prezydent podziękował także za to, że tak mocno podkreśla się rolę polskiej wsi i jej zasługi dla niepodległej Polski. – Cieszę się, że polska wieś się dzisiaj rozwija i staje się coraz zasobniejsza. Potrzebujemy ogromnie nowoczesnego rolnictwa – dodał. Na koniec odniósł się także do pomysłu zmian stawek VAT. Zapewnił, że nie zgodzi się na podwyższenie VAT na leki weterynaryjne, bo ugodzi to w polskie rolnictwo, hodowców zwierząt, a także m.in. w ludzi starszych, którzy mają swoje zwierzęta domowe.

Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski. – Jestem naprawdę wzruszony, że mogę być tym, który bierze udział przy organizacji Narodowej Wystawy Rolniczej. To rok szczególny, rok, w którym wspominamy  odzyskanie niepodległości przez Polskę – powiedział szef resortu rolnictwa. Minister podkreślił, że trzeba pamiętać o wkładzie polskiej wsi w odzyskanie niepodległości, że dzięki produkcji żywności jesteśmy krajem suwerennym. Jan Krzysztof Ardanowski podkreślił, że Wystawa łączy element historyczny, któremu będzie dedykowana konferencja, z pokazaniem rozwoju technik rolniczych, osiągnięć polskiej hodowli, a także degustacji certyfikowanych, znakomitych produktów rolno-spożywczych.

Współorganizatorem Narodowej Wystawy Rolniczej jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który wraz z innymi instytucjami otoczenia rolnictwa przygotował stoiska informacyjne w pawilonie nr 7. Wystawa obywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i potrwa do 2 grudnia 2018 r.

Aktualności