Nagrody „100% Polski Produkt” rozdane - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Nagrody „100% Polski Produkt” rozdane

28 listopada br. w Hotelu Polonia w Warszawie odbyło się wręczenie nagród w konkursie „100% Polski Produkt" w kategorii Nagroda Główna, Innowacyjny Produkt, Nowość i Usługa. W roku 100-lecia odzyskania niepodległości, Kapituła przyznała również nagrodę specjalną Marka Stulecia. W gali uczestniczyli Jan Krzysztof Ardanowski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Piotr Serafin, Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Redakcja tygodnika „Do Rzeczy” wraz z Partnerem Merytorycznym PwC po raz III przyznała nagrody „100% Polski Produkt”. Stawianie na rodzime produkty ma podwójną zaletę – nie tylko otrzymuje się sprawdzoną jakość, ale i wspiera narodową gospodarkę – wyjaśniali organizatorzy.

Jan Krzysztof Ardanowski, dziękując za zaproszenie powiedział, że tego typu inicjatywy są bardzo potrzebne. – Warto zauważyć, że trend rynkowy, jakim było zachwycenie się zagranicznymi, ładnie opakowanymi produktami powoli przemija. Dziś zaczynamy doceniać to, co jest wytwarzane w poszczególnych regionach naszego kraju. Świadczy o tym ciągle rosnący handel zagraniczny towarami rolno-spożywczymi oraz wzrost zainteresowania polskich konsumentów rodzimymi wyrobami – powiedział Minister Rolnictwa. Podkreślił, że zarówno ministerstwo rolnictwa, jak i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa są przygotowane logistycznie i finansowo do wspierania wszelkich inicjatyw służących promocji polskich produktów rolno-spożywczych.

Potwierdził to również Piotr Serafin. – Do zadań KOWR należy m.in. wdrażanie instrumentów polityki promocji w sektorze rolno-spożywczym oraz budowanie rozpoznawalności marki polskiej żywności w kraju i za granicą. KOWR robi to za pomocą kampanii i aplikacji Polska Smakuje, których nadrzędnym celem jest zachęcenie konsumentów do kupowania zdrowej, certyfikowanej żywności, a branżę do działania na polu promocji z myślą o potrzebach konsumenta, aby skutecznie do niego docierać – powiedział Dyrektor Generalny KOWR. – Strona i aplikacja „Polska Smakuje” gromadzi obecnie  informacje o ponad 400 regionalnych producentach żywności i blisko 4000 opublikowanych przez nich produktach. Wszystkie powyższe działania służą budowaniu patriotyzmu konsumenckiego poprzez podkreślanie polskiego pochodzenia produktów wyróżniających się wysoką jakością – dodał.

Patronatem honorowym wydarzenie objęli Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa był Partnerem Gali.

 

Laureaci nagród 100% Produkt Polski

Kategoria Najbardziej Innowacyjny Produkt:

Element murowany z betonu kruszywowego w technologii System 3E

Kategoria Nowość:

Polska Rzecz Marek Szafraniec za produkt: Sklep z dobrymi polskimi produktami. Blog o dobrych polskich rzeczach.

Kategoria Polska Usługa:

Centrum Analiz Genetycznych Sp. z o.o. Indywidualny Raport Genetyczny.

Nagroda Główna:

Victoria Cymes Sp. z o.o. za Świeżo wyciskany sok Cymes w technologii HPP.

Nagroda Specjalna Marka Stulecia:

Polskie Linie Lotnicze LOT S.A.

 

Nagrody Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa dla polskich specjalności żywnościowych:

Gospodarstwo Rolne „Spod Czarcich Gór”, Gospodarstwo Rolne Sznajder, Pstrąg Ojcowski, Olejowe Smaki, Moje Owoce.

Aktualności