Misja przyjazdowa do Polski importerów z Tajwanu - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Misja przyjazdowa do Polski importerów z Tajwanu

W ramach działań na rzecz rozwoju współpracy handlowej z zagranicą, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w dniach 5-9 maja 2019 r. zorganizował misję przyjazdową do Polski importerów z Tajwanu zainteresowanych współpracą z polskimi producentami jabłek oraz borówek.

Przedsiębiorcy z Tajwanu reprezentowali następujące firmy: ICHISAN, KINGO FRUITS, SHINE FOOD CORPORATION oraz WALKER TAIWAN. Przedstawicielom firm towarzyszył reprezentant tajwańskiej Rady ds. rolnictwa.

Pierwszy dzień misji rozpoczął się od sesji rozmów biznesowych między polskimi a tajwańskimi przedsiębiorcami. W kolejnych dniach Tajwańczycy odwiedzili zakład produkcji jabłek firm: Fruit Family w miejscowości Sadków Szlachecki oraz Bialski Owoc w Białej Rawskiej wraz z okolicznymi sadami. 

W ostatnim dniu misji delegacja po zakończeniu drugiej sesji rozmów biznesowych odwiedziła zakład produkcyjny Kampol-Fruit w Nasielsku, gdzie miała okazję zapoznać się z procesem produkcji mrożonych owoców i warzyw.

Zagraniczni goście byli pod wrażeniem poziomu rozwoju polskich producentów owoców oraz docenili wyśmienite polskie produkty i potrawy, których mieli okazję spróbować podczas pobytu w Polsce.

Aktualności