Laureaci konkursu „Sposób na Sukces” nagrodzeni - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Laureaci konkursu „Sposób na Sukces” nagrodzeni

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie po raz 22. zorganizowało konkurs „Sposób na Sukces” na najlepsze działania kreujące przedsiębiorczość na obszarach wiejskich. Gala finałowa nagradzająca laureatów odbyła się 18 listopada 2022 r. w Warszawie. Udział w niej wziął Dyrektor Generalny KOWR Waldemar Humięcki.

Ideą konkursu „Sposób na sukces” jest promocja przedsiębiorczości na obszarach wiejskich. Pod uwagę szczególnie brana jest m.in. promocja aktywnych postaw, tworzenie nowych miejsc pracy, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii oraz innowacyjność przedsięwzięć. Podjęte działania cechuje wysoki poziom rozwiązań technologicznych, innowacyjnych oraz organizacyjnych. Niemniej ważne jest wykorzystanie lokalnego potencjału, który przekłada się na rozwój społeczny obszarów wiejskich.

Podczas gali finałowej głos zabrał Dyrektor Generalny KOWR Waldemar Humięcki. – Przedsiębiorczość to nie tylko umiejętność wykorzystania pomysłów, ale przede wszystkim sposób ich realizacji, uwzględniający aktualne rozwiązania technologiczne i innowacyjne. Ta idea jest bardzo bliska instytucji, którą kieruję. Jednym z jej kluczowych zadań jest wsparcie i prowadzenie działań innowacyjnych zorientowanych na rozwój rolnictwa i obszarów wiejskich. – powiedział. Zwrócił również uwagę, że KOWR prowadzi działania promocyjne artykułów rolno-spożywczych w kraju i za granicą i dzięki temu rolnicy i producenci rolni mogą uczestniczyć w największych targach branży rolno-spożywczej na świecie i wystawiać swoje produkty.

Od początku trwania konkursu wyłoniono 290 laureatów, zgłoszono ponad 1100 przedsięwzięć, z których 57 wyróżniono. Konkurs został podzielony na trzy kategorie: indywidualna, rodzinna i zespołowa. W tegorocznej edycji I miejsce w kategorii indywidualnej ex aequo zajęli Grzegorz Królikowski „Tylickie Wzgórza” z Tylicza oraz Katarzyna i Mirosław Krupa właściciele „Bieszczadzkiego ogrodu” w Moczarach. Laureatami konkursu w kategorii rodzinnej, również ex aequo, zostali Andrzej Falkowski „Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe FALKO” oraz Anna i Paweł Zakrzewscy prowadzący firmę „APZ Sp. z.o.o” w Prątnicy. I miejsce w kategorii zespołowej przypadło Bolesławowi Żabie, Wójtowi Gminy Mszana Dolna.

Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, a Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa był patronem wydarzenia.

Aktualności