KOWR na targach w Nadarzynie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

KOWR na targach w Nadarzynie

W dniach 1−3 lutego br. na terenie Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie odbyły się Centralne Targi Rolnicze Agro Premiery & Show. Uczestniczył w nich Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Jest to jedna z największych imprez targowo-wystawienniczych w Polsce. W tym roku odbyła się już po raz trzeci. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia było „Gospodarstwo na miarę przyszłości”. W trakcie targów zwiedzający mieli możliwość poznania oferty nowoczesnego sprzętu rolniczego, środków do produkcji rolnej, w tym pasz, nawozów, środków ochrony roślin, które oferowane były zarówno przez producentów krajowych, jak i zagranicznych.

Oprócz oferty wystawienniczej organizatorzy przygotowali dla zainteresowanych szereg konferencji i seminariów tematycznych. Poświęcone były one m.in. hodowli świń w Polsce, chowowi i hodowli strusi, nowoczesnym technologiom w produkcji drobiarskiej czy też innowacjom w produkcji mleka. Poruszane były również tematy związane z możliwością współpracy handlowej i inwestycyjnej z krajami afrykańskimi, a także temat szczególnie ważny dla producentów chcących produkować żywność wysokiej jakości dotyczący możliwości certyfikacji upraw i produktów.

Patronat nad Targami objął m.in. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi reprezentował Podsekretarz Stanu Ryszard Zarudzki. W otwarciu targów uczestniczyli także: Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego  Czesław Siekierski oraz Dyrektor Generalny w Dyrekcji Generalnej ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Komisji Europejskiej Jerzy Plewa.

W trakcie tego wydarzenia funkcjonowało wspólne stoisko resortu rolnictwa, które było obsługiwane przez pracowników Ministerstwa, Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Zwiedzający mieli możliwość uzyskania informacji nt. działań prowadzonych przez poszczególne instytucje oraz otrzymania bezpłatnych materiałów informacyjnych.

Aktualności