KOWR na Targach Mleczarskich MLEKO-EXPO 2022 - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

KOWR na Targach Mleczarskich MLEKO-EXPO 2022

W dniach 16-18 listopada w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbywają się XXIX Targi Mleczarskie MLEKO-EXPO 2022. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa od lat jest obecny na tym wydarzeniu.

Targi MLEKO-EXPO są czołową imprezą branży mleczarskiej, na której producenci wyrobów mlecznych i przedsiębiorstwa produkujące na rzecz branży mogą zaprezentować swój dorobek. W uroczystości otwarcia XXIX Targów udział wzięli Wicepremier Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Henryk Kowalczyk i Dyrektor Generalny KOWR, Waldemar Humięcki.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa od ponad 20 lat aktywnie uczestniczy w tym wydarzeniu. Jednym z kluczowych zadań KOWR jest wspieranie eksportu produktów mleczarskich oraz promocja i zwiększanie ich konkurencyjności na rynku rodzimym i zagranicznym. W tym roku Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Waldemar Humięcki uhonorował 10 największych spółdzielczych eksporterów wyłonionych w rankingu Największych i najlepszych spółdzielni mleczarskich. Jest to wysoko cenione wyróżnienie w branży.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w ramach realizacji swoich zadań, aktywnie działa na rzecz polskich producentów umożliwiając im promowanie swoich wyrobów na organizowanych stoiskach narodowych na największych targach branży rolno-spożywczej. Spółdzielnie Mleczarskie z roku na rok zwiększają eksport polskich produktów mleczarskich, a konsumenci zagraniczni cenią sobie smak produktów pochodzących z Polski. Dzięki kreatywności i umiejętności dostosowywania oferty asortymentowej do zróżnicowanych preferencji konsumentów zagranicznych eksport produktów mlecznych z Polski ciągle się rozwija. Od akcesji Polski do UE w 2004 r. – do roku 2021 wpływy z eksportu produktów mlecznych wzrosły ponad 4,5 krotnie osiągając 2,6 mld euro.

Aktualności