Konkurs muzyki ludowej „Jawor – u źródeł kultury” - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Konkurs muzyki ludowej „Jawor – u źródeł kultury”

1 marca br. ruszył nabór zgłoszeń do konkursu muzyki ludowej „Jawor – u źródeł kultury”, organizowanego przez Polskie Radio Olsztyn. Partnerem organizacyjnym wydarzenia jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie.

Zwycięzców – najlepszych twórców, artystów i wykonawców muzyki ludowej z Warmii i Mazur, poznamy 1 maja br. podczas finału regionalnego konkursu, który odbędzie się w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku.

Idea konkursu

Konkurs muzyki ludowej „Jawor – u źródeł kultury” ma na celu promocję kultury ludowej regionu oraz uhonorowanie warmińsko-mazurskich artystów, twórców i wykonawców działających w obszarach związanych z kulturą ludową.

Konkurs ten jest jednym z najważniejszych wydarzeń promujących ideę pielęgnowania rodzimego folkloru, a także okazją do wyróżnienia i zaprezentowania szerokiej publiczności  talentu  naszych twórców, a niewątpliwie takich utalentowanych muzyków i śpiewaków mamy bardzo wielu - mówi Leszek Sobański, prezes Radia Olsztyn.

Pięć kategorii Konkursu

Komisja Konkursowa, złożona ze specjalistów w zakresie muzyki ludowej i folkloru wyłoni laureatów regionalnych i przyzna nagrody w  pięciu kategoriach:

  • śpiewak
  • instrumentalista
  • zespół folklorystyczny
  • kapela ludowa
  • dziecięcy lub młodzieżowy zespół folklorystyczny.

W Konkursie Radio Olsztyn przewidziało następujące nagrody w każdej z kategorii:

- za zajęcie I miejsca podczas finału regionalnego: nagroda finansowa w wysokości 2 000,00 zł brutto

- za zajęcie II miejsca podczas finału regionalnego: nagroda finansowa w wysokości 1 500,00 zł brutto

- za zajęcie III miejsca podczas finału regionalnego: nagroda finansowa w wysokości 1 000,00 zł brutto

Ponadto laureaci w każdej kategorii otrzymają możliwość odbycia sześciogodzinnej sesji nagraniowej w Pro Studiu Radia Olsztyn.

Zwycięzcy konkursu regionalnego wystąpią w ogólnopolskiej edycji konkursu „Jawor – u źródeł kultury” w Tokarni 26 czerwca 2022 r.

Termin nadsyłania zgłoszeń w konkursie upływa 31 marca 2022 r. Formularz zgłoszeniowy i regulamin Konkursu są dostępne na stronie internetowej www.radioolsztyn.pl

Aktualności