II Ogólnopolska Pielgrzymka Myśliwych na Jasną Górę - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

II Ogólnopolska Pielgrzymka Myśliwych na Jasną Górę

W dniu 22 października br. myśliwi z całej Polski zjechali do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze by wziąć udział w II Ogólnopolskiej Pielgrzymce Myśliwych.

U stóp Jasnej Góry zgromadzili się przedstawiciele Zarządu Głównego oraz Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego wraz z myśliwymi z całej Polski, aby podziękować za dotychczasową opiekę oraz prosić o łaski i Boże błogosławieństwo przez wstawiennictwo Maryi i św. Huberta. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował  Dyrektor Biura Dyrektora Generalnego Janusz Niedziela.

Ponad 100  pocztów sztandarowych zarządów okręgowych, kół łowieckich oraz klubów kolekcjonera z całej Polski zebrało aby w asyście Myśliwskiej Orkiestry Dętej Gminy Komprachcice wyruszyć do Bazyliki Jasnogórskiej.

Mszy świętej podczas której na ołtarzu obecne były relikwie św. Huberta – patrona myśliwych, przewodniczył kapelan krajowy Polskiego Związku Łowieckiego ks. Sylwester Dziedzic, a koncelebrowali kapelani okręgowi PZŁ oraz ojcowie paulini.

W wygłoszonej homilii ks. Gabriel Aronowski – Kapelan Okręgu Toruńskiego, podkreślił wpływ wspólnego uczestnictwa w pielgrzymkach rolników i leśników na tworzenie jednej wielkiej rodziny ekologów. Nadmienił, że należy działać wspólnie dla dobra przyrody w imię Stwórcy i kultu św. Huberta, aby odkrywać przed sobą co raz to nowe zadania i starać się je wypełniać jak najlepiej. Dlatego właśnie tak istotne jest spotkanie na Jasnej Górze by zawierzyć swoje prośby i błagania Królowej Naszej Ojczyzny, bo jest to miejsce, dla nas Polaków od wieków szczególne.

Po modlitwie wiernych odbyło się uroczyste przekazanie darów przez  władze Zrzeszenia: Pawła Lisiaka, Ewy Kraski oraz przedstawicieli okręgów: Aleksandry Dzięcioł-Gęsiarz ZO PZŁ Kraków i Piotra Czapli ZO PZŁ Częstochow.

Na koniec mszy świętej błogosławieństwa relikwiami św. Huberta dokonał kapelan krajowy ks. Sylwester Dziedzic.

Aktualności