Cavaliada w Sopocie za nami! - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Cavaliada w Sopocie za nami!

W dniach 2-5 lutego 2023 roku odbyła się Cavaliada Tour w Sopocie. W wydarzeniu udział wziął Waldemar Humięcki, Dyrektor Generalny KOWR. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa był partnerem zawodów jeździeckich.

W trakcie Cavaliady odbył się konkurs o nagrodę Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Zwycięzcami zostali Fularczyk Horse Team z końmi: Edje, Ares, Neptun i Nuta. Zwycięzców uhonorował Waldemar Humięcki, Dyrektor Generalny KOWR.

Konkurs otwarcia Cavaliady w Sopocie zwyciężyli Jan Bobik i HASALA. Jan Bobik jest zawodnikiem LKS Dragon Nowielice – sekcji jeździeckiej działającej przy Stadninie Koni Nowielice, nad którą KOWR sprawuje nadzór właścicielski.

Cavaliada Tour to największe halowe zawody jeździeckie organizowane w Polsce. W trakcie wydarzenia zawodnicy rywalizują ze sobą w czterech kategoriach, jakimi są: skoki przez przeszkody, WKKW, ujeżdżenie i powożenie. Rokrocznie Cavaliada odbywa się w czterech polskich miastach: w Warszawie, Poznaniu, Sopocie i Krakowie. Głównym celem wydarzenia jest rozpowszechnianie jeździectwa jako dyscypliny sportowej. CAVALIADA Tour to jedyny w Polsce cykl jeździeckich zawodów halowych autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI).

 

Aktualności