Bardzo pracowity weekend 23-25.08.2019 r. dla Stadniny Koni "Pępowo" - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Bardzo pracowity weekend 23-25.08.2019 r. dla Stadniny Koni "Pępowo"

W tych dniach odbyły się trzy imprezy hodowlano - sportowe, w których braliśmy udział.

Krajowa Wystawa Bydła Simentalskiego w Rudawce Rymanowskiej w dniach 24-25.08.2019 r.
Już po raz XV hodowcy bydła rasy simentalskiej mieli okazję spotkać się na wystawie w Rudawce Rymanowskiej. Nie mogło tam zabraknąć bydła ze Stadniny Koni "Pępowo", która od wielu lat jest posiadaczem największej liczby Czempionów w tej rasie. Jest również liderem w wydajności mlecznej w Polsce w stadach powyżej 50 szt. Bydło ze Stadniny zdobyło dwa tytuły Czempionów i pięć Wiceczempionów.

W tym czasie odbywały się również zawody ujeżdżeniowe w Drzonkowie. Tam Justyna Maciejewska Główny Hodowca Stadniny Koni "Pępowo" w konkursie kwalifikacyjnym do MPMK dla koni 4 letnich wygrała dwa konkursy zajmując egzekwo pierwsze i drugie miejsce na wyhodowanych i będącymi własnością SK "Pępowo" klaczy Isola i ogierze Imbryk. Jednocześnie potwierdzając wysoką predyspozycję koni przed zbliżającymi się finałami Mistrzostw Polski Młodych Koni w Strzegomiu w dniach 19-22.09.2019 r.

W dniach 23-25.08.2019 r. odbyły się w Bogusławicach XXII Mistrzostwa Polski w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi. Nasz zawodnik Tomasz Jankowiak z utalentowanym Bartnikiem wywalczyli brązowy medal. Bartnik otrzymał również wyróżnienie dla najlepszego konia polskiej hodowli co jest ogromnym uznaniem dla naszej Stadniny.  

Aktualności