Agro Show w Bednarach - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Agro Show w Bednarach

W dniach 20–23 września br. w Bednarach koło Poznania odbyła się jubileuszowa XX Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW 2018 – największa impreza plenerowa tego typu w Europie. Zgromadziła ona ok. 750 wystawców, w tym prawie 120 z zagranicy, a odwiedziło ją ok. 140 tysięcy rolników.

Podczas Agro Show tradycyjnie wspólne stoisko informacyjne miały: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Stoisko to odwiedził Jan Krzysztof Ardanowski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. KOWR reprezentowali Grzegorz Pięta, zastępca dyrektora generalnego oraz Bogdan Fleming, dyrektor KOWR OT w Poznaniu. W czasie wydarzenia pracownicy KOWR udzielali zainteresowanym rolnikom szczegółowych informacji dotyczących działalności Krajowego Ośrodka, m.in dzierżawy gruntów rolnych oraz kampanii Polska Smakuje.

Jak co roku uczestnicy mogli podziwiać maszyny na pasie startowym m.in. rozsiewacze nawozów mineralnych, ciągniki wyposażone w rozwiązania techniczne oraz oprogramowanie, umożliwiające realizacje zadań w systemie rolnictwa precyzyjnego i współpracę z maszynami. Ponadto targom towarzyszyły Agro-Debaty, m.in. na temat PROW na lata 2014-2020. Przedstawiono prognozy realizacji PROW do końca okresu budżetowego. Mówiono też, jak efektywnie wykorzystać wsparcie na modernizację gospodarstw rolnych.

Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW organizowana jest przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych od 1999 roku. Stała się miejscem, w którym rolnicy mają możliwość spotykania się ze specjalistami reprezentującymi firmy związane z szeroko rozumianą branżą rolniczą. AGRO SHOW postrzegane jest jako doskonałe miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych. To również kompleksowa wystawa, podczas której swoją aktualną ofertę pokazują producenci nawozów, nasion, środków ochrony roślin, firmy z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem. Zawsze jednak największym zainteresowaniem cieszą się pokazy maszyn rolniczych podczas pracy na specjalnie przygotowanych poletkach.

Aktualności